Anatomia terapii manualnej, z zastosowaniem osteopatycznych technik wisceralnych – z elementami pokazu anatomicznego

Powiedz znajomemuPin on PinterestShare on LinkedInShare on FacebookEmail this to someone
Data wydarzenia: 02/09/2017

O wydarzeniu

Zapraszamy na jednodniowy kurs „Anatomia terapii manualnej, z zastosowaniem osteopatycznych technik wisceralnych – z elementami pokazu anatomicznego”. Terapia wisceralna polega na rozluźnianiu restrykcji powięziowych jamy brzusznej, klatki piersiowej i miednicy, aby stymulować narządy wewnętrzne do normalnego ruchu i funkcji. W większości znamy rolę stawów i mięśni powodujących sztywność, ból i ograniczenie ruchu, ale nie bierzemy pod uwagę roli swoich narządów. Często terapeuci zajmujący się leczeniem układu ruchu zajmują się skutkiem, a nie przyczyną dolegliwości, która może mieć podłoże w dysfunkcji wisceralnej.

Szkolenie kierowane jest do fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy którzy pragną rozszerzyć arsenał swojej diagnostyki i technik manipulacji wisceralnej.

Dodatkowym atutem naszego szkolenia jest pokaz anatomiczny układu wisceralnego, na nieutrwalonym preparacie ludzkim.

W programie:

1. Zasady leczenia wisceralnego

2. Wprowadzenie do leczenia wisceralnego

3. Ćwiczenia w odnajdywaniu poszczególnych narządów wewnętrznych – topografia

4. Bóle przeniesione

5. Anatomia układu wisceralnego

6. Badanie GOE w odniesieniu do układu wisceralnego

7. Testy różnicujące problemy somatyczne i wisceralne

8. Badanie palpacyjne kręgosłupa w odniesieniu do układu wisceralnego

9. Testy palpacyjne jamy brzusznej

10. Osteopatia funkcjonalna – teoria w odniesieniu do układu wisceralnego

11. Testy funkcjonalne globalne i lokalne. Techniki lecznicze

Kurs poprowadzi doświadczony osteopata, który na co dzień wykorzystuje swoją wiedzę w pracy ze swoimi pacjentami.

Piotr Cywiński – Dyplomowany Osteopata. Specjalista Chiropraktyki, fizjoterapii oraz Medycyny Manualnej. Absolwent renomowanej Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii. Były sportowiec – Reprezentant Polski W Lekkiej Atletyce – wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Złoty Medalista Mistrzostw Europy Juniorów w biegu sztafetowym 4x100m. Członek Kadry Olimpijskiej w Bobslejach ( rozpychający ). Terapeuta Kadry Olimpijskiej Zapaśników w stylu wolnym i innych znanych sportowców. Konstruktor specjalnego stołu terapeutycznego, który został zaprezentowany na XVII Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA 2009 w Łodzi.

Pokaz anatomiczny:

Lek. Mateusz Maślanka – W latach 2007-2013 studiował Medycynę na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2008-2013 był członkiem Koła Anatomicznego Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, Centrum Biostruktury, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w którym pełnił funkcję przewodniczącego Koła. Od 2013 r. pracuje jako asystent Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, Centrum Biostruktury, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prowadząc działalność naukową z zakresu anatomii (ze szczególnym uwzględnieniem neuroanatomii oraz anatomii głowy i szyi) oraz prowadząc zajęcia praktyczne i wykłady dla studentów kierunków lekarskich, lekarsko-dentystycznych, pielęgniarskich, położniczych, fizjoterapii, ratownictwa medycznego oraz farmaceutycznego zarówno dla polskojęzycznych jak i anglojęzycznych studentów .
W latach 2013-2014 odbył lekarski staż podyplomowy w Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie. Od 2014 r. pracuje na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego im. Prof. J. Bogdanowicza w Warszawie, gdzie odbywa specjalizację z Neurochirurgii.
Od 2016 r. roku współpracuje z Centrum Edukacji Medycznej CEMED w Warszawie.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu poprzez email: cemed@cemed.pl lub telefon 22 633 83 51.