Rehabilitacja Pacjentów z chorobami kardiologicznymi – z elementami pokazu anatomicznego

Powiedz znajomemuPin on PinterestShare on LinkedInShare on FacebookEmail this to someone
Data wydarzenia: 03/09/2017

O wydarzeniu

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie na kurs „Rehabilitacja Pacjentów z chorobami kardiologicznymi – z elementami pokazu anatomicznego”. Kurs ten przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, lekarzy oraz wszystkich zainteresowanych tematyką. Na kursie będziecie mogli Państwo zapoznać się m.in. z profilaktyką chorób kardiologicznych, z zastosowaniem badania EKG w pracy fizjoterapeuty oraz z rehabilitacją Pacjentka przy chorobie wieńcowej. To co dodatkowo uświetni nasz kurs, to pokaz anatomiczny przeprowadzony przez doświadczonego anatoma. Będziecie mogli Państwo zapoznać się z budową serca i układem naczyniowym, na preparacie nieutrwalonym w formalinie.

Nasi prowadzący:

prof. nadzw. dr hab. n. k. f. Edyta Smolis-Bąk – od 21 lat pracownik Instytutu Kardiologii, od 13 lat uczy studentów fizjoterapii na warszawskich uczelniach AWF i WUM. Jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji. Wyniki swojej pracy prezentowała na ponad 120 międzynarodowych konferencjach naukowych. Prowadzi liczne projekty naukowo-badawcze. Sprawuje kierownictwo nad osobami w trakcie specjalizacji z fizjoterapii. Prowadzi kursy specjalizacyjne z zakresu fizjoterapii w Kardiologii dla fizjoterapeutów, lekarzy i pielęgniarek

mgr Michał Bogucki – absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, uczestnik wielu kursów z zakresu rehabilitacji, terapii manualnej, masażu, technik powięziowych i tkanek miękkich, kinesiotapingu, PNF oraz wielu innych. Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu, leczeniu zespołów bólowych i przeciążeniowych oraz profesjonalną opieką nad sportowcami i przygotowaniem do zadań sportowych. Zajmuje się rehabilitacją neurologiczną, kardiologiczną, onkologiczną oraz osób starszych. Obecnie pracuje w Instytucie Kardiologii w Aninie, współpracuje z dwoma prywatnymi klinikami na terenie Warszawy oraz prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną.

dr Dominika Pyszno-Prokopowicz – kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych – udziela porad kardiologicznych w zakresie diagnostyki i leczenia zachowawczego choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, a także prewencji i profilaktyki chorób układu krążenia, terapii zaburzeń metabolicznych (np. hypercholesterolemii), rehabilitacji i treningu wysiłkowego u pacjentów z chorobami sercowo-naczynowymi i po operacjach kardochirurgicznych. Lekarz uprawniony do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia.

Lek. Mateusz Maślanka – W latach 2007-2013 studiował Medycynę na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
W latach 2008-2013 był członkiem Koła Anatomicznego Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, Centrum Biostruktury, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w którym pełnił funkcję przewodniczącego Koła.
Od 2013 r. pracuje jako asystent Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, Centrum Biostruktury, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prowadząc działalność naukową z zakresu anatomii (ze szczególnym uwzględnieniem neuroanatomii oraz anatomii głowy i szyi) oraz prowadząc zajęcia praktyczne i wykłady dla studentów kierunków lekarskich, lekarsko-dentystycznych, pielęgniarskich, położniczych, fizjoterapii, ratownictwa medycznego oraz farmaceutycznego zarówno dla polskojęzycznych jak i anglojęzycznych studentów .
W latach 2013-2014 odbył lekarski staż podyplomowy w Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
Od 2014 r. pracuje na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego im. Prof. J. Bogdanowicza w Warszawie, gdzie odbywa specjalizację z Neurochirurgii.
Od 2016 r. roku współpracuje z Centrum Edukacji Medycznej CEMED w Warszawie.

Program:

8.30 rejestracja

9.00 przywitanie uczestników, wprowadzenie

9.15 – 10.15 czynniki ryzyka chorób kardiologicznych oraz profilaktyka                

10.15 – 11.15 badania diagnostyczne  w kardiologii ( echo serca, holter, koronografia)

11.15 – 11.30 przerwa kawowa

11.30 – 13.00 EKG – co powinien wiedzieć fizjoterapeuta

13.00 – 14.30 pokaz anatomiczny gr. I       13.00 – 14.30 badania EKG w praktyce   gr II

14.30 – 15.00 przerwa obiadowa

15.00 – 16.30 pokaz anatomiczny gr. II       15.00 – 16.30 badania EKG w praktyce   gr I    

16.30 – 16.45 przerwa kawowa

16.45 – 18.10 choroba wieńcowa – rehabilitacja

18.15 zakończenie, rozdanie certyfikatów

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu poprzez email: cemed@cemed.pl lub telefon 22 633 83 51.